LOADING

بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال

by saeed می 24, 2019

معرفی بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال بازاریابی محصولات یا خدمات با استفاده از فناوریهای دیجیتال ، عمدتاً در اینترنت ، بلکه شامل تلفن های همراه ، تبلیغات نمایشگر و هر رسانه دیجیتال دیگری است. کانال های بازاریابی دیجیتالی سیستمهایی هستند که براساس اینترنت ساخته شده اند و می توانند با ایجاد شبکه ، سرعت بخشیدن و انتقال ارزش محصول از تولیدکننده به مصرف کننده ترمینال توسط شبکه های دیجیتال استفاده کنند.

توسعه بازاریابی دیجیتال از دهه 1990 و 2000 باعث تغییر شیوه استفاده برندها و مشاغل از فناوری برای بازاریابی شده است. از آنجا که سیستم عامل های دیجیتال به طور فزاینده ای در برنامه های بازاریابی و زندگی روزمره گنجانیده می شوند ، و با استفاده از مردم به جای مراجعه به مغازه های فیزیکی ، از دستگاه های دیجیتال استفاده می کنند ،کمپین های بازاریابی دیجیتالی شیوع و کارآمد تر می شوند.

روشهای بازاریابی دیجیتال مانند بهینه سازی موتور جستجو ، بازاریابی موتور جستجو ، بازاریابی محتوا ، بازاریابی تأثیرگذار ، اتوماسیون محتوا ، بازاریابی تبلیغاتی ، بازاریابی مبتنی بر داده ،  بازاریابی تجارت الکترونیکی ، بازاریابی رسانه های اجتماعی ، رسانه های اجتماعی بهینه سازی ، بازاریابی مستقیم از طریق پست الکترونیکی ، تبلیغات نمایش ، کتاب های الکترونیکی ، و دیسک های نوری و بازی ها در فناوری پیشرفته ما رایج تر شده اند.

در واقع ، بازاریابی دیجیتال اکنون به کانالهای غیر اینترنت گسترش می یابد که رسانه های دیجیتالی ، مانند تلفن های همراه پیام کوتاه و  MMS، پاسخ به تماس و زنگ های موبایل را نگه می دارند.  در اصل ، این برنامه افزودنی به کانالهای غیر اینترنت ، به تمایز بازاریابی دیجیتالی از بازاریابی آنلاین کمک می کند ، اصطلاح مهم دیگر برای روشهای بازاریابی ذکر شده در بالا ، که بصورت آنلاین بطور جدی اتفاق می افتد.

تاریخچه بازاریابی دیجیتال

توسعه بازاریابی دیجیتال از توسعه فناوری جداست. یكی از نكات مهم در آغاز سال 1971 بود كه ری تاملینسون اولین ایمیل را ارسال كرد و فناوری وی این بستر را ایجاد كرد تا به مردم اجازه ارسال و دریافت فایل از طریق دستگاه های مختلف را بدهد.  با این حال ، دوره قابل شناسایی تر از شروع بازاریابی دیجیتال سال 1990 است زیرا در اینجا موتور جستجو به عنوان شاخصی برای سایتهای FTP ایجاد شد.

در دهه 1980 ، ظرفیت ذخیره سازی رایانه به اندازه کافی بزرگ بود تا حجم عظیمی از اطلاعات مشتری را ذخیره کند. شرکت ها انتخاب و انتخاب روش های آنلاین ، مانند بازاریابی بانک اطلاعاتی را به جای کارگزار لیست محدود ،  این نوع بانکهای اطلاعاتی به شرکتها امکان می دهد تا اطلاعات مشتریان را بطور مؤثر ردیابی کنند ، از این رو رابطه بین خریدار و فروشنده را تغییر می دهد. با این حال ، روند دستی چندان کارآمد نبود.

در دهه 1990 ، ابتدا اصطلاح بازاریابی دیجیتال ابداع شد.  با توجه به معماری سرور / مشتری و محبوبیت رایانه های شخصی ، برنامه های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) به بخش مهمی از فناوری بازاریابی تبدیل شدند. رقابت شدید فروشندگان دنیا را مجبور کرد تا خدمات بیشتری را در نرم افزار خود وارد کنند ، به عنوان مثال ، برنامه های بازاریابی ، فروش و خدمات پس از فروش به دنیا آمدن اینترنت ، بازاریابان همچنین قادر به داشتن داده های کلان مشتری آنلاین توسط نرم افزار eCRM بودند.

شرکت ها می توانند داده ها و نیازهای مشتری را به روز کنند و اولویت های تجربه خود را بدست آورند. این امر باعث شد اولین تبلیغ تبلیغاتی قابل کلیک در سال 1994 به صورت زنده انجام شود ، که کمپین “شما می خواهید” بود و در چهار ماه اول اجرای زنده آن ، 44٪ از افرادی که آن را دیدند روی تبلیغ کلیک کردند.

در دهه 2000 و با استفاده بیشتر و بیشتر کاربران اینترنتی و تولد آیفون ، مشتریان به جای مشاوره با یک فروشنده ، ابتدا به جستجوی محصولات و تصمیم گیری در مورد نیازهای خود آنلاین پرداختند و این مسئله مشکل جدیدی را برای بخش بازاریابی یک شرکت ایجاد کرد. بعلاوه ، یک بررسی در سال 2000 در انگلستان نشان داد که بیشتر خرده فروشان آدرس دامنه خود را ثبت نکرده اند.  این مشکلات باعث شد تا بازاریابان روشهای دیجیتالی برای توسعه بازار پیدا کنند.

در سال 2007 ، مفهوم اتوماسیون بازاریابی برای حل مشکل فوق مطرح شد. اتوماسیون بازاریابی به شرکتها کمک می کند تا مشتریان را تقسیم کنند ، کمپین های بازاریابی چند کاناله را راه اندازی کرده و اطلاعات شخصی را برای مشتریان ارائه دهند. با این حال ، سرعت سازگاری آن با دستگاه های مصرف کننده به اندازه کافی سریع نبود.

بازاریابی دیجیتال در دهه های 2000 و 2010 پیچیده تر شد ، هنگامی که   گسترش وسایل موجود در دسترسی به رسانه های دیجیتال منجر به رشد ناگهانی شد.  آمارهای تولید شده در سال 2012 و 2013 نشان داد که بازاریابی دیجیتال هنوز در حال رشد است.   با توسعه رسانه های اجتماعی در دهه 2000 ، مانند LinkedIn ، facebook ، youtube و twitter ، مصرف کنندگان وابسته به الکترونیک دیجیتال در زندگی روزمره شدند. بنابراین ، آنها برای جستجوی اطلاعات محصول ، انتظار داشتند یک تجربه کاربری یکپارچه در کانالهای مختلف داشته باشند. تغییر رفتار مشتری باعث بهبود تنوع فناوری بازاریابی شد.

بازاریابی دیجیتال همچنین به “بازاریابی آنلاین” ، “بازاریابی اینترنتی” یا “بازاریابی وب” گفته می شود. اصطلاح بازاریابی دیجیتال با گذشت زمان محبوبیت زیادی پیدا کرده است. بازاریابی آنلاین در ایالات متحده هنوز یک اصطلاح رایج است. در ایتالیا ، بازاریابی دیجیتال به عنوان بازاریابی وب گفته می شود. بازاریابی دیجیتالی در سراسر جهان به ویژه پس از سال 2013 به رایج ترین اصطلاح تبدیل شده است.

رشد رسانه های دیجیتالی سالانه 4.5 تریلیون آگهی آنلاین تخمین زده می شد که رسانه های دیجیتالی با رشد 48 درصدی در سال 2010 انجام می دهند.  بخش عظیمی از تبلیغات ناشی از مشاغلی است که از تبلیغات آنلاین رفتاری (OBA) استفاده می کنند تا تبلیغات اینترنتی را برای کاربران اینترنتی ایجاد کنند ، اما OBA نگرانی از حریم شخصی مصرف کنندگان و محافظت از داده ها را ایجاد می کند.

روش جدید بازاریابی غیرخطی

دیجیتال مارکتینگ

به منظور جذب مشتری ، فروشندگان باید از یک رویکرد بازاریابی خطی ارتباطات یک طرفه به یک مدل تبادل ارزش گفتگوی متقابل و تقسیم سود بین ارائه دهنده و مصرف کننده سوق دهند.  به طور مثال صرافی ها غیر خطی ، روان و روان ، و هر دو به یک یا چند یا یک به یک هستند.  گسترش اطلاعات و آگاهی می تواند در کانال های متعددی از جمله بلاگ ، یوتیوب ، فیس بوک ، اینستاگرام ، اسنپ چت ، پینترست و انواع شبکه های اجتماعی دیگر رخ دهد. اجتماعات آنلاین و شبکه های اجتماعی به افراد اجازه می دهند تا به راحتی محتوا ایجاد کنند و نظرات ، تجربیات و افکار و احساسات خود را در مورد بسیاری از مباحث و محصولات منتشر کنند ، و این امر باعث تسریع در انتشار اطلاعات می شود.

بررسی مصاحبه هایی را در 26 کشور انجام گرفته نشان داد مصرف کنندگان از اینترنت برای تصمیم گیری های خرید در فروشگاه ها و بصورت آنلاین استفاده می کنند. خریداران آنلاین بطور فزاینده به دنبال خرید بین المللی هستند و بیش از 50٪ در این بررسی که در شش ماه گذشته بصورت آنلاین خریداری کرده اند اظهار داشتند که از یک خرده فروش خارج از کشور خریداری کرده اند.

استفاده از یک استراتژی برای بنگاه هایی با انتظارات در حال تغییر مشتری که خواهان ارائه پیشنهادات پیشرفته تر در طول پروسه خرید هستند ، اهمیت پیدا می کند. خرده فروشان به طور فزاینده ای روی حضور آنلاین خود تمرکز می کنند ، از جمله فروشگاه های آنلاین که در کنار فروشگاه های مستقر در فروشگاه فعالیت می کنند.

در فضای خرده فروشی می تواند مصرف کنندگان را به سمت خرید محصولاتی بصورت آنلاین و متناسب با نیازهایشان سوق دهد در حالی که خرده فروشان مجبور نیستند موجودی را در محل فیزیکی فروشگاه حمل كنند. خرده فروشان مستقر در اینترنت نیز وارد بازار می شوند.

یک رویکرد دیگر نه تنها به نفع مصرف کنندگان بلکه از مزایای استفاده از مشاغل نیز برخوردار است: تحقیقات نشان می دهد که مشتریان هنگام خرید از طریق یک خرده فروش تمام عیار بر خلاف یک خرده فروش تک محصول ، بیش از دو برابر هزینه می کنند و اغلب وفادارتر هستند. این می تواند به دلیل سهولت خرید و در دسترس بودن گسترده تر محصولات باشد.

مشتریان غالباً به صورت آنلاین تحقیق می کنند و سپس در فروشگاه ها خرید می کنند و همچنین در فروشگاه ها جستجو می کنند و سپس گزینه های دیگر را به صورت آنلاین جستجو می کنند. تحقیقات آنلاین مشتری درباره محصولات خصوصاً برای کالاهای با قیمت بالاتر و همچنین کالاهای مصرفی مانند مواد غذایی و لوازم آرایش بسیار محبوب است. مصرف کنندگان به طور فزاینده ای از اینترنت برای جستجوی اطلاعات مربوط به محصول ، مقایسه قیمت و جستجوی معاملات و تبلیغات استفاده می کنند.

استفاده در دوره دیجیتال

روش های مختلفی وجود دارد که برندها می توانند از بازاریابی دیجیتال برای سود بردن از تلاش های بازاریابی خود استفاده کنند. استفاده از بازاریابی دیجیتال در عصر دیجیتال نه تنها برندها را قادر می سازد تا محصولات و خدمات خود را به بازار عرضه کنند بلکه امکان پشتیبانی آنلاین در تمام ساعات شبانه روز فراهم می شود تا مشتریان احساس حمایت و اعتماد کنند.

استفاده از تعامل رسانه های اجتماعی به برندها این امکان را می دهد تا بازخورد مثبت یا منفی از مشتریان خود دریافت کنند و همچنین تعیین کنند که بسترهای رسانه ای برای آنها به خوبی کار می کند یا خیر. به همین ترتیب ، بازاریابی دیجیتال به یک مزیت افزایش یافته برای برندها و مشاغل تبدیل شده است.

اکنون برای مصرف کنندگان معمول است که بازخورد خود را از طریق منابع شبکه های اجتماعی ، وبلاگ ها و وب سایت ها در مورد تجربه خود با یک محصول یا برند به صورت آنلاین ارسال کنند.  این امر یعنی استفاده از مشاغل و تشویق این مکالمات از طریق شبکه های اجتماعی برای ارتباط مستقیم با مشتریان و مدیریت بازخوردی که از آنها دریافت می شود ، به طور فزاینده ای رایج شده است.

مشتریان به احتمال زیاد به تجربیات سایر مشتریان اعتماد خواهند کرد.  مثالها می تواند این باشد که کاربران شبکه های اجتماعی محصولات غذایی و تجارب وعده های غذایی را با برجسته کردن برندها و حق رای دادن ها به اشتراک می گذارند. این در مطالعه‌ای در اینستاگرام ذکر شد ، که محققان مشاهده کردند که کاربران بزرگسال در اینستاگرام تصاویری از تجربیات مربوط به غذا را در شبکه‌های اجتماعی خود منتشر کرده و تبلیغات رایگان و بعضا غیر رایگان را برای محصولات ارائه می دهند.

به طور فزاینده ای برای شرکت ها استفاده می شود که از سیستم عامل های شبکه های اجتماعی برای ارتباط با مشتریان خود و ایجاد این دیالوگ ها و بحث ها استفاده می کنند. دسترسی بالقوه رسانه های اجتماعی به این واقعیت نشان می دهد که در سال 2015 ، هر ماه برنامه Facebook بیش از 126 و YouTube دارای بیش از 97 “میلیون کاربر منحصربه فرد” بود.

آگاهی از برند

دیجیتال مارکتینگ

 • سهولت دسترسی

یک هدف اصلی درگیر کردن مشتریان بازاریابی دیجیتال و امکان تعامل با آنها از طریق خدمات و ارائه رسانه های دیجیتال است. با استفاده از ارتباطات دیجیتال ، دسترسی سریع به اطلاعات امکان پذیر است. کاربران با دسترسی به اینترنت می توانند از بسیاری از رسانه های دیجیتالی ، مانند Facebook ، YouTube ، Forums و Email استفاده کنند.

تفکیک اجتماعی به دلیل عدم برقراری ارتباط چهره به چهره و گسترش اطلاعات برای مخاطبان انتخابی ، هیچ نقشی در رسانه های اجتماعی ندارد. این ماهیت تعاملی به مصرف کنندگان امکان می دهد مکالمه ایجاد کنند که در آن مخاطب هدفمند قادر به سؤال در مورد برند باشد و با آن آشنا شود که اشکال سنتی بازاریابی ممکن است ارائه ندهد.

 • مزیت رقابتی

با استفاده از سیستم عامل های اینترنتی ، مشاغل می توانند از طریق ابزارهای مختلف مزیت رقابتی ایجاد کنند. برای دستیابی به حداکثر پتانسیل بازاریابی دیجیتال ، شرکت ها از رسانه های اجتماعی به عنوان ابزار اصلی خود برای ایجاد کانال اطلاعات استفاده می کنند. از این طریق یک تجارت می تواند سیستمی را ایجاد کند که در آن بتوانند الگوهای رفتاری مشتریان را نشان دهند و به نیازهای خود بازخورد دهند. این روش از محتوا نشان داده است که تأثیر بیشتری بر کسانی دارند که رابطه طولانی با شرکت و مصرف کنندگان دارند که نسبتاً از فعال های شبکه های اجتماعی هستند.

با توجه به این موضوع ، ایجاد یک صفحه رسانه های اجتماعی باعث افزایش بیشتر کیفیت ارتباط بین مصرف کنندگان جدید و مصرف کنندگان موجود و همچنین تقویت برند سازگار خواهد شد ، بنابراین آگاهی از برندها را بهبود می بخشد و منجر به افزایش احتمالی مصرف کنندگان در هرم آگاهی از برند می شود. حفظ حضور موفق در رسانه های اجتماعی ، به کسب و کار نیاز دارد تا از طریق ایجاد یک منبع تغذیه ای از اطلاعات ، در تعامل سازگار باشد.

شرکت ها محتوای خود را بر اساس بازخورد دریافتی از طریق این کانال در نظر می گیرند ، این نتیجه از پویا بودن محیط به دلیل ماهیت جهانی اینترنت است. استفاده مؤثر از بازاریابی دیجیتال می تواند منجر به هزینه های نسبتاً کمتری در رابطه با وسایل سنتی بازاریابی شود. کاهش هزینه های خدمات خارجی ، هزینه های تبلیغات ، هزینه های پردازش ، هزینه های طراحی رابط و هزینه های کنترل.

 • اثربخشی

ثابت شده است که آگاهی از برند با اثربخشی بیشتر در کشورهایی که از عدم اطمینان زیاد برخوردار هستند ، نیز کار می کند ، همچنین این کشورها که از عدم اطمینان می پردازند؛ بازاریابی رسانه های اجتماعی به طور مؤثر کار می کند. با این حال ، مارکها باید مراقب باشند که در استفاده از این نوع بازاریابی بیش از حد مورد توجه قرار نگیرند ، و همچنین فقط به آن اعتماد دارند زیرا ممکن است پیامدهایی داشته باشد که می توانند از منفی آن ها استفاده کنند.

برندهایی که خود را به شکلی دوستانه نشان می دهند ، در موقعیت هایی که یک برند در حال بازاریابی است ، به احتمال زیاد موفق می شود. “از آنجا که استفاده از شبکه های اجتماعی می تواند باعث افزایش دانش برند و در نتیجه اطمینان شود ، ممکن است افرادی که از عدم اطمینان زیاد برخوردار هستند ، مانند فرانسوی ها ، به ویژه از تعامل بالای شبکه های اجتماعی با یک برند انسان شناسانه قدردانی کنند.” علاوه بر این ، پلت فرم دیجیتال سهولتی را برای نام تجاری و مشتریانش فراهم می کند تا مستقیماً در ارتباط باشند.

 • آخرین تحولات و استراتژی ها

یکی از مهمترین تغییراتی که در بازاریابی سنتی رخ داده است ظهور بازاریابی دیجیتال  منجر به تجدید استراتژی های بازاریابی شد تا بتواند با این تغییر عمده در بازاریابی سنتی سازگار شود.

از آنجا که بازاریابی دیجیتال به فناوری وابسته است که در حال پیشرفت و در حال تغییر است ، وابسته فناوری است ، این ویژگی ها را باید از پیشرفت ها و استراتژی های بازاریابی دیجیتال انتظار داشت. این بخش تلاشی برای تعیین صلاحیت یا تفکیک نکات برجسته قابل توجه موجود و از زمان مطبوعات مورد استفاده قرار می گیرد.

تقسیم بندی برای هدف قرار دادن بازارهای خاص در بخش تجارت و تمرکز بیشتری بر تقسیم بندی در بازاریابی دیجیتال صورت گرفته است.

 • تبلیغات

تبلیغات رفتاری آنلاین روشی است برای جمع آوری اطلاعات در مورد فعالیت آنلاین کاربر در طول زمان ، “در یک دستگاه خاص و در وب سایت های مختلف و غیرمرتبط ، به منظور ارائه تبلیغات متناسب با علایق و ترجیحات کاربر

 • محیط مشارکتی

می توان یک محیط مشترک بین سازمان ، ارائه دهنده خدمات فناوری و آژانس های دیجیتال ایجاد کرد تا اشتراک منابع ، قابلیت استفاده مجدد و ارتباطات بهینه شود.  علاوه بر این ، سازمان ها از مشتریان خود دعوت می کنند تا در درک بهتر نحوه ارائه خدمات به آنها کمک کنند.

این منبع داده به محتوای تولید شده توسط کاربر گفته می شود. بخش اعظم این کار از طریق وب سایتهای شرکت به دست می آید که سازمان از مردم دعوت می کند ایده هایی را که توسط دیگر کاربران سایت ارزیابی می شوند به اشتراک بگذارند. استفاده دستیابی به داده ها و تولید محصولات جدید می تواند باعث تقویت روابط سازمانها با مشتری و همچنین ایده های تخم ریزی شود که در غیر این صورت مورد غفلت واقع می شود.

تبلیغات کم هزینه است زیرا مستقیماً از جانب مصرف کنندگان است و می تواند هزینه های تبلیغاتی را برای سازمان ذخیره کند.

 • تبلیغات مبتنی بر داده

کاربران در هر اقدامی که در مسیر مشتری انجام می دهند داده های زیادی تولید می کنند و برندها اکنون می توانند از این داده ها برای فعال کردن مخاطب شناخته شده خود با خرید رسانه های برنامه نویسی محور استفاده کنند. بدون افشای حریم خصوصی مشتریان ، داده های کاربران می توانند از کانالهای دیجیتال جمع آوری شوند (به عنوان مثال: هنگامی که مشتری از وب سایت بازدید می کند ، نامه الکترونیکی را می خواند ، یا با برنامه تلفن همراه برند راه اندازی و تعامل می کند) ، مارک ها همچنین می توانند داده ها را از تعامل مشتری واقعی جهان جمع کنند. مانند بازدید از فروشگاههای آجر و ملات و مجموعه داده های موتورهای  CRM  و فروش.

همچنین به عنوان بازاریابی مبتنی بر افراد یا رسانه های آدرس پذیر شناخته می شود ، تبلیغات مبتنی بر داده ها به برندها این امکان را می دهد تا مشتریان وفادار خود را در مخاطبان خود پیدا کنند و در زمان واقعی یک ارتباط شخصی بسیار بیشتر ، بسیار مناسب به لحظه و اقدامات هر مشتری ارائه دهند.


نکته مهم امروز هنگام تصمیم گیری در مورد یک استراتژی این است که ابزارهای دیجیتالی چشم انداز تبلیغاتی را دموکراتیک کرده اند.


بازاریابی نقش عمده ای در بازاریابی دیجیتال دارد. این تاکتیک به بازاریاب ها اجازه می دهد تا تبلیغات هدفمند را مقابل یک دسته علاقه یا مخاطب مشخصی منتشر کنند ، آنها یا محصولات یا خدمات خاصی را جستجو کرده اند یا برای برخی منظور از وب سایت بازدید کرده اند.

 • تبلیغات بازی

تبلیغات بازی تبلیغاتی است که در رایانه یا بازی های ویدیویی وجود دارد. یکی از متداول ترین نمونه تبلیغات درون بازی ، بیلبوردهای تبلیغاتی است که در بازی های ورزشی ظاهر می شود. تبلیغات درون بازی ممکن است به عنوان محصولاتی با نام تجاری مانند اسلحه ، ماشین یا لباس هایی که به عنوان نماد وضعیت بازی وجود دارند ، ظاهر شوند.

عصر جدید دیجیتال برند ها را قادر ساخته است تا به طور انتخابی مشتریان خود را هدف قرار دهند که احتمالاً علاقه مند به برند خود یا بر اساس علاقه قبلی به مرور باشند. هم اکنون مشاغل می توانند از رسانه های اجتماعی برای انتخاب دامنه سنی ، موقعیت مکانی ، جنسیت و علایمی که دوست دارند پست هدفمندشان توسط آنها انتخاب شود ، استفاده کنند. علاوه بر این ، بر اساس تاریخچه جستجوی اخیر مشتری ، می توان آنها را در اینترنت دنبال کرد ، بنابراین می توانند از برند ها ، محصولات و خدمات مشابه مشاهده کنند.

 • راه های افزایش بیشتر اثربخشی بازاریابی دیجیتال

راهبردی که به اثربخشی بازاریابی دیجیتال مرتبط است ، بازاریابی محتوا است. بازاریابی محتوا را می توان به طور خلاصه توصیف کرد: “ارائه مطالبی که مخاطبان شما در جاهایی که جستجو می کنند در جستجوی آن هستند”.

مشخص شده است که بازاریابی محتوا در بازاریابی دیجیتال بسیار حضور دارد و با درگیر شدن در بازاریابی محتوا بسیار موفق می شود. این امر به دلیل بازاریابی محتوا باعث شده است تا برند شما نسبت به مصرف کنندگان مورد نظر بیشتر شود و همچنین برای مصرف کننده هدف قابل مشاهده تر باشد.

بازاریابان همچنین وقتی صحبت از دیجیتال برندینگ است ، یک استراتژی مؤثر پیدا می کنند زیرا این روش دیگری برای برقراری رابطه بلند مدت با مصرف کننده است. ذکر شده در زیر برخی از جنبه هایی که باید در نظر گرفته شود دارای یک فعال رسانه دیجیتال کارآمد و جنبه هایی است که به ایجاد یک سیستم ایمیل کارآمد کمک می کند.

عناوین جالب می تواند یک تبلیغ را از دیگری متمایز می کند. این باعث جدا شدن تبلیغات از درهم و برهمی می شود. تمایز یکی از عواملی است که می تواند یک تبلیغ را در بازاریابی دیجیتالی موفق کند ، زیرا مصرف کنندگان به سمت آن جذب می شوند و بیشتر احتمال دارد تبلیغ را مشاهده کنند.

 • ایجاد انحصار مشتری

لیستی از مشتریان و جزئیات مشتری باید برای پیگیری در بانک اطلاعاتی نگهداری شود و برای مشتریان برگزیده می توان پیشنهادات و تبلیغات منتخب باتوجه به رفتار خریدار قبلی مشتری ارسال کرد. این امر در بازاریابی دیجیتال مؤثر است زیرا به سازمانها این امکان را می دهد تا وفاداری مشتری را آزمون کنند.

 • الزامات فنی کم

به منظور استفاده کامل از بازاریابی دیجیتال ، مفید است که شما را به کمپین های تبلیغاتی بپیوندید.

 • جوایز

پیشنهادات پرسود همیشه به موفقیت کمپین دیجیتال شما کمک می کند. در پایان کار ، پاداش دهید. مطمئناً این امر مشاركت و تبلیغات بیشتر در دهان به دهان را به ارمغان می آورد.

طبق شاخص سرفصل بازاریابی جهانی ، فعالیت بازاریابی دیجیتال در سراسر جهان رو به رشد است. یک مطالعه منتشر شده در سپتامبر 2018 ، نشان داد که هزینه های جهانی در مورد تاکتیک های بازاریابی دیجیتال به 100 میلیارد دلار نزدیک می شود. رسانه های دیجیتال به سرعت در حال رشد هستند.

در حالی که بودجه بازاریابی در حال گسترش است ، رسانه های سنتی رو به کاهش است. رسانه های دیجیتال به برند های تجاری کمک می کند تا به مصرف کنندگان برسند تا با محصول یا خدمات خود به صورت شخصی درگیر شوند. پنج حوزه که به عنوان شیوه های فعلی صنعت که اغلب بی اثر هستند بیان شده است ، اولویت بندی کلیکها ، متعادل کردن جستجو و نمایش ، درک موبایل ، هدف قرار دادن ، مشاهده ، ایمنی برند و ترافیک نامعتبر . چرا که این شیوه ها بی اثر است و برخی از راه های موثر در ایجاد این جنبه ها در مورد نکات زیر بحث شده است.

 • اولویت بندی کلیکها

اولویت بندی کلیکها به تبلیغات کلیک نمایش داده می شود ، گرچه با توجه به “ساده ، سریع و ارزان” بودن تبلیغات نمایش در سال 2016 ، تنها در ایالات متحده 0.10 درصد است. این بدان معناست که یک در هزار تبلیغات کلیک مرتبط است بنابراین اثر کمی دارد. این نشان می دهد که شرکت های بازاریابی فقط نباید از تبلیغات کلیک برای ارزیابی اثربخشی تبلیغات نمایش استفاده کنند.

 • تعادل جستجو و نمایش

متعادل کردن جستجو و نمایش برای تبلیغات نمایشگر دیجیتال دارای اهمیت است. بازاریابان تمایل دارند آخرین جستجو را جستجو کنند و همه اثربخشی را به این امر نسبت دهند. این امر پس از سایر تلاشهای بازاریابی ، که ارزش برند را در ذهن مصرف کنندگان ایجاد می کند ، نادیده می گیرد. از طریق ترسیم داده ها به صورت آنلاین ، تولید شده توسط بیش از صد خرده فروش چند کاناله مشخص کرد که بازاریابی صفحه نمایش دیجیتال نقاط قوت را هنگام مقایسه یا قرار گرفتن در کنارجستجوی پولی نشان می دهد.

به همین دلیل توصیه می شود وقتی شخصی روی یک تبلیغ تبلیغاتی کلیک کند ، شرکت صفحه صفحه فرود را باز می کند ، نه صفحه اصلی خود را. یک صفحه فرود به طور معمول چیزی را برای جلب مشتری در جستجوی فراتر از این صفحه دارد. مواردی مانند پیشنهادات رایگان که مصرف کننده از طریق ارائه اطلاعات تماس شرکت می تواند بدست آورد تا بتواند از استراتژی های ارتباطات بازاریابی استفاده کند. معمولاً بازاریابان شاهد افزایش فروش در بین افرادی هستند که در معرض یک تبلیغ جستجو هستند.

اما واقعیت این که افراد بیشتری را که می توانید با یک برنامه نمایش در مقایسه با یک کمپین جستجو به آنها برسید ، در نظر بگیرید. اگر صفحه نمایش در هم افزایی با کمپین های جستجو در نظر گرفته شود ، خرده فروشان چند کاناله دسترسی بیشتری دارند. به طور کلی ، هر دو جنبه جستجو و نمایش به عنوان ارزش افزوده می شوند زیرا کمپین های نمایش باعث آگاهی از این برند می شوند ، به طوری که احتمالاً افراد بیشتری هنگام اجرای یک کمپین جستجو روی این تبلیغات دیجیتال کلیک می کنند.

 • شناختن موبایل

شناختن دستگاه های تلفن همراه جنبه قابل توجهی در بازاریابی دیجیتال دارد زیرا تلفن های هوشمند و تبلت ها مسئولیت 64 درصد از زمان مصرف کنندگان آنلاین ایالات متحده را بر عهده دارند. برنامه ها فرصتی بزرگ و همچنین چالشی را برای بازاریابان فراهم می کنند زیرا اولا برنامه نیاز به بارگیری دارد و ثانیاً شخص باید واقعاً از آن استفاده کند.

این ممکن است دشوار باشد زیرا نیمی از زمان صرف شده برای برنامه های تلفن های هوشمند در افرادی که بیشترین برنامه را دارند استفاده می شود و تقریبا 85٪ از زمان خود را در چهار برنامه دارای رتبه برتر. تبلیغات تلفن همراه می تواند در دستیابی به انواع اهداف تجاری کمک کند و به دلیل در دست گرفتن کل صفحه موثر است و احتمالاً صدا یا وضعیت بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

اگرچه پیام نباید دیده شود یا به عنوان مزاحم تلقی شود. معایب رسانه های دیجیتال مورد استفاده در دستگاه های تلفن همراه همچنین شامل قابلیت های خلاقانه محدود و دردسترس است. اگرچه جنبه های مثبت زیادی از جمله استفاده کنندگان از حق انتخاب اطلاعات محصول وجود دارد ، اما رسانه های دیجیتالی یک بستر پیام انعطاف پذیر ایجاد می کنند و امکان فروش مستقیم وجود دارد.

 • اندازه گیری سطح متقابل

تعداد کانال های بازاریابی همچنان در حال گسترش است ، زیرا شیوه های اندازه گیری به صورت پیچیده ای در حال رشد هستند. برای یکپارچه سازی اندازه گیری مخاطبان و برنامه ریزی رسانه ها ، باید از یک نمایش دو طرفه استفاده شود. محققان بازار باید درک کنند که کانال ها چگونه بر رفتار مصرف کننده تأثیر می گذارد ، اگرچه وقتی تبلیغات روی دستگاه مصرف کننده است ، قابل اندازه گیری نیست.

جنبه های قابل توجه برای اندازه گیری بازخورد تبلیغات شامل تکثیر و فهمیدن اینکه شما با یک بستر دیگر به یک سطح افزایشی رسیده اید ، به جای ارائه برداشت های بیشتر از افرادی که قبلاً به آنها رسیده اید به دست می آید. به عنوان مثال SP ESPN و comScore با همکاری پروژه Project Blueprint با کشف برنامه پخش اسپرت ، به لطف تبلیغات دیجیتالی ، 21٪ افزایش روزانه غیرمترقبه را بدست آوردند. صنایع تلویزیونی و رادیویی رسانه های الکترونیکی هستند که با تبلیغات دیجیتالی و سایر تبلیغات تکنولوژیکی رقابت می کنند.

با این حال ، تبلیغات تلویزیونی به دلیل توانایی عبور از سکوی با فناوری دیجیتال ، مستقیماً با تبلیغات دیجیتال آنلاین رقابت نمی کند. رادیو همچنین در محتوای جریان آنلاین از طریق سیستم عاملهای مختلف قدرت بدست می آورد. تلویزیون و رادیو همچنان در اکثر سیستم عامل های مختلف ، مخاطب را ترغیب و تأثیر می گذارند.

 • هدف گذاری ، مشاهده ، ایمنی نام تجاری و ترافیک نامعتبر

هدف گذاری ، مشاهده ، ایمنی نام تجاری و ترافیک نامعتبر همه مواردی است که بازاریابان برای کمک به تبلیغات دیجیتالی استفاده می کنند. کوکی ها نوعی تبلیغات دیجیتالی هستند که ابزارهای ردیابی در دستگاههای رومیزی را ردیابی می کنند و معمولا با مشکل مشکل می شوند ، با کاستی هایی از جمله حذف توسط مرورگرهای وب ، عدم امکان مرتب سازی بین چندین کاربر یک دستگاه ، تخمین نادرست برای بازدید کنندگان منحصر به فرد ، رسیدن به بیش از حد ، فرکانس درک ، مشکلات مربوط به سرورهای تبلیغاتی ، که نمی توانند تفاوت بین کوکی ها را درک کنند و چه زمانی مصرف کنندگان قبلاً در معرض آگهی قرار نگرفته اند.

به دلیل عدم دقت در کوکی ها ، آمار جمعیتی در بازار هدف کم و متفاوت است. یکی دیگر از عناصر ، که در بازاریابی دیجیتال تحت تأثیر قرار می گیرد ، “مشاهده” یا اینکه آیا تبلیغ در واقع توسط مصرف کننده دیده شده است یا خیر. بسیاری از تبلیغات توسط یک مصرف کننده مشاهده نمی شود و ممکن است هرگز به بخش جمعیتی مناسبی نرسند. ایمنی برند موضوع دیگری است که آیا تبلیغ در زمینه غیر اخلاقی بودن یا داشتن محتوای توهین آمیز تولید شده است یا خیر. تشخیص تقلب در هنگام تبلیغ در معرض چالش دیگری است که بازاریابان با آن روبرو هستند.

کانالها

بازاریابی دیجیتال توسط چندین کانال تسهیل می شود ، به عنوان هدف اصلی یک تبلیغ این است که کانال هایی پیدا کنید که منجر به بیشترین ارتباط دو طرفه شود. چندین کانال بازاریابی دیجیتال وجود دارد که به شرح زیر است :

 • بازاریابی وابسته

به نظر می رسد که بازاریابی وابسته به عنوان ابزاری مطمئن ، قابل اعتماد و آسان از طریق بستر آنلاین به حساب نمی آید. این به دلیل عدم اطمینان از نظر شرکت های وابسته است که می تواند تعداد تقاضای مشتریان جدید را تولید کند. در نتیجه این خطر و وابستگان بد ، این برند را از نظر کمیسیون ادعایی که صادقانه حاصل نمی شود مستعد بهره برداری می دانند.

ابزارهای حقوقی ممکن است در برابر این امر مقداری حمایت کنند ، اما در بازپرداخت خسارات و سرمایه گذاری محدودیت هایی وجود دارد. با وجود این ، بازاریابی وابسته به برند تجاری این امکان را می دهد تا به سمت ناشران کوچکتر و وب سایتهایی که دارای ترافیک کمتری هستند ، بازاریابی کند. برندهایی که استفاده از این بازاریابی را انتخاب می کنند ، غالباً باید از چنین خطراتی در امان باشند و به دنبال ارتباط با شرکت های وابسته باشند که در آن قوانینی بین طرفین در نظر گرفته شده برای اطمینان و به حداقل رساندن خطر درگیر شده است.

 • نمایش تبلیغات

همانطور که از این اصطلاح پیداست ، تبلیغات نمایشگر آنلاین با نمایش پیام های تبلیغاتی یا ایده هایی برای مصرف کننده در اینترنت سروکار دارد. این شامل طیف گسترده ای از تبلیغات مانند وبلاگ های تبلیغاتی ، شبکه ها ، تبلیغات بینابینی ، داده های متنی ، تبلیغات در موتورهای جستجو ، تبلیغات طبقه بندی شده یا پویا و غیره می باشد. این روش می تواند مخاطبان خاص را از انواع مختلف محلی برای مشاهده یک تبلیغات خاص هدف قرار دهد.

 • بازاریابی ایمیل

بازاریابی از طریق ایمیل نسبت به سایر اشکال بازاریابی دیجیتال ارزان تلقی می شود. همچنین روشی برای ارتباط سریع با مشتریان موجود یا بالقوه است. با این وجود این کانال ارتباطی ممکن است توسط گیرندگان تلقی شود که به ویژه برای مشتریان جدید یا بالقوه آزار دهنده و تحریک کننده باشد ، بنابراین موفقیت بازاریابی از طریق پست الکترونیکی به زبان و جذابیت بصری اعمال شده متکی است.

از نظر جذابیت بصری ، راهکارهایی مانند استفاده از تصاویر گرافیکی مربوط به پیام مورد نظر برای ارسال وجود دارد ، اما در عین حال از امکانات گرافیک بصری کمتری بهره می برد و به نوبه خود موثر هستند و احساس نسبتاً شخصی را ایجاد می کنند. از نظر زبان ، سبک اصلی ترین عامل تعیین میزان جذابیت ایمیل است. استفاده از لحن گاه به گاه باعث ایجاد احساس گرمتر و ملایم و دعوت به ایمیل در مقایسه با سبک رسمی می شود. برای ترکیب؛ پیشنهاد می شود برای به حداکثر رساندن اثربخشی؛ استفاده از تصویر گرافیکی در کنار متن است.

 • سئو (بازاریابی موتور جستجو)

بازاریابی موتورهای جستجو نوعی بازاریابی اینترنتی است که شامل ارتقاء وب سایت با افزایش ترافیک در نتایج موتورهای جستجو در درجه اول از طریق تبلیغات رایگان و پولی می شود. ممکن است شامل بهینه سازی موتور جستجو باشد ، که محتوای وب سایت و معماری سایت را تنظیم یا بازنویسی می کند تا با رتبه های بالاتری در صفحات نتایج موتورهای جستجو ظاهر شود.

 • بازاریابی رسانه ای اجتماعی

اصطلاح “بازاریابی دیجیتال” دارای چندین جنبه بازاریابی است زیرا از کانالهای مختلفی که در این میان استفاده می شود پشتیبانی می کند. هنگامی که ما از کانالهای رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک ، توییتر ، پینترست ، اینستاگرام ، Google+ و … برای بازاریابی یک محصول یا خدمات استفاده می کنیم ، استراتژی به نام بازاریابی رسانه اجتماعی (Social Media Marketing) نامیده می شود.

این روشی است که در آن استراتژی هایی برای ترسیم ترافیک برای وب سایت یا جلب توجه خریداران از طریق وب با استفاده از سیستم عامل های مختلف رسانه های اجتماعی ساخته و اجرا می شود.
سرویس شبکه های اجتماعی یک بستر آنلاین است که افراد از آن برای ایجاد شبکه های اجتماعی یا روابط اجتماعی با افراد دیگر که علایق شخصی ، شغلی ، فعالیت ها ، سوابق یا روابط واقعی زندگی مشترک دارند استفاده می کنند.

 • تبلیغات درون بازی

تبلیغات درون بازی به معنای “گنجاندن محصولات یا برند های موجود در یک بازی دیجیتالی” تعریف می شود. این بازی به برند ها یا محصولات اجازه می دهد تا تبلیغات را در بازی خود ، یا به شکلی ظریف و یا به شکل یک بنر به تبلیغات محصولات یا خدمات بپردازد. شرط های زیادی وجود دارد که آیا برندها در تبلیغات خود خود موفق هستند ، این موارد عبارتند از: نوع بازی ، پلت فرم فنی ، فناوری 3D ، ژانر بازی ، سازگاری برند و بازی ، برجسته بودن تبلیغات درون بازی عوامل فردی شامل نگرش به تبلیغات در زمینه قرار دادن ، درگیری بازی ، دخالت محصول ، جریان و یا سرگرمی است.

البته نوع بازی هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. وابسته به اینکه چگونه بازی لذت بخش است ، چگونگی ادراک برند را تعیین می کند ، به این معنی که اگر بازی خیلی لذت بخش نباشد مصرف کننده ممکن است به طور ناخودآگاه یک نگرش منفی نسبت به برند که تبلیغ می شود داشته باشد. از نظر ارتباطات بازاریابی یکپارچه ، “ادغام تبلیغات در بازی های دیجیتال در تبلیغات عمومی ، ارتباطات و استراتژی بازاریابی شرکت”  از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا باعث شفافیت بیشتر در مورد برند می شود و کلیت بزرگتری را ایجاد می کند.

مزایا و محدودیت ها

دیجیتال مارکتینگ

کل ایده بازاریابی دیجیتال می تواند یک جنبه بسیار مهم در ارتباطات کلی بین مصرف کننده و سازمان باشد. این امر به این دلیل است که بازاریابی دیجیتال می تواند در یک زمان به تعداد زیادی از مصرف کنندگان بالقوه برسد.
مزیت دیگر بازاریابی دیجیتال این است که مصرف کنندگان در معرض برند و محصولی قرار دارند که مستقیماً تبلیغ می شوند. برای روشن شدن آگهی دسترسی آسان است و همچنین در هر زمان و در هر مکانی به آن دسترسی دارید.
اما، با بازاریابی دیجیتال ، اشکالاتی در این نوع استراتژی وجود دارد.

یکی از مهمترین اشکالاتی که مشخص می شود این است که بازاریابی دیجیتال به اینترنت بسیار وابسته است. این مسئله می تواند به عنوان یک نقص در نظر گرفته شود زیرا ممکن است اینترنت در مناطق خاصی قابل دسترسی نباشد یا ممکن است مصرف کنندگان از اینترنت ضعیفی برخوردار باشند.
همچنین بازاریابی دیجیتال به اینترنت وابسته است ، زیرا این امر در معرض آشفتگی زیادی قرار دارد، بنابراین بازاریابان ممکن است به سختی بتوانند تبلیغات خود را برجسته جلوه دهند.
از آنجا که بازاریابی دیجیتال همچنان در حال رشد و توسعه است، برند ها از استفاده از فناوری و اینترنت به عنوان یک روش موفق برای برقراری ارتباط با مشتریان خود ، از مزیت های زیادی استفاده می کنند و به آنها این امکان را می دهد تا میزان دسترسی افراد با آنها و چگونگی انجام این کار را افزایش دهند.

با این وجود معایبی وجود دارد که به دلیل اینکه یک تجارت به آن تکیه می کند، معمولاً مورد بررسی قرار نمی گیرد. برای بازاریابان مهم است که هنگام بررسی استراتژی بازاریابی و اهداف تجاری خود، مزایا و معایب بازاریابی دیجیتال را مورد توجه قرار دهند.
مزیت بازاریابی دیجیتال این است که میزان دسترسی به حدی است که محدودیتی در دسترس جغرافیایی آن نمی تواند داشته باشد. این امر به شرکتها اجازه می دهد تا بین المللی شوند و مشتری خود را به کشورهای دیگری غیر از کشوری که در آن مستقر است گسترش دهند.
همانطور که قبلاً ذکر شد ، فناوری و اینترنت 24 ساعت شبانه روز ، 7 روز در هفته سرویس دهی به مشتریان و همچنین ایجاد امکان خرید آنلاین در هر ساعت از آن روز یا شب را امکان پذیر می سازد ، نه فقط بعد از زمان اداری بلکه در کل شبانه روز هستند.

اینترنت این یک مزیت بزرگ برای خرده فروشان است که از آن استفاده کرده و مشتریان را از فروشگاه به فروشگاه آنلاین خود هدایت کنند. همچنین فرصتی را برای شرکت ها ایجاد کرده است که به دلیل محبوبیت و قابلیت های بازاریابی دیجیتال ، فقط به صورت آنلاین مستقر باشند نه اینکه فروشگاه سنتی داشته باشند.
مزیت دیگر این است که بازاریابی دیجیتال به آسانی قابل اندازه گیری است و به مشاغل امکان می دهد تا میزان دستیابی به بازاریابی خود را بدانند ، آیا بازاریابی دیجیتال کار می کند یا نه.
با برند هایی که از فضای اینترنت برای دستیابی به مشتریان هدف خود استفاده می کنند. بازاریابی دیجیتال نیز به گزینه شغلی مفیدی تبدیل شده است.

در حال حاضر، شرکت ها بیشتر در حال استخدام افراد آشنا در اجرای استراتژی های بازاریابی دیجیتال هستند و همین امر باعث شده است که این جریان به یک انتخاب برتر در بین افراد مؤسسه الهام بخش تبدیل شود و دوره های تخصصی را در بازاریابی دیجیتال ارائه دهد.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now Button